Stahování dat


Digitální tachograf zapisuje data do vnitřní paměti a současně na vložené karty řidiče a spolujezdce. K povinnostem dopravce patří pravidelné stahování dat a uchovávání těchto dat v originální podobě po zákonem stanovenou dobu. Tyto data jsou zakódována a k jejich zpracování je zapotřebí program pro vyhodnocování dat.

Všechny prostředky ke zpracování dat nabízíme na našem e-shopu. Pokud si nevíte rady, nebojte se na nás obrátit na čísle 412 514 942.

Více informací o daných zařízeních najdete pod jednotlivými záložkami v menu.

Maximální termíny pro stahování dat digitálního tachografu určuje Nařízení (ES) č. 581/2010

Karta řidiče  –   28 dní
Vozidlo        –   90 dní (není nutné stažení datového bloku rychlosti)

DLK PRO Downloadkey  – základní prostředek pro stažení dat z paměti vozidla, tzv. stahovací klíč. Slouží pouze k přenosu datových souborů do PC a k následné archivaci. Stahuje i data z karty řidiče , pokud je po dobu stahování zasunuta v tachografu. Obsahuje také zabudovanou čtečku karet – karty není nutné vkládat do tachografu, ale přímo do stahovacího klíče.

Dálkové stahování dat_Downloadkey_siroky

DLK PRO TIS Compact EE – rozměry a funkce jsou stejné jako u předchozího modelu. Navíc je ale programové vybavení doplněno o vyhodnocení přestupků dle nařízení EU561/2006 a prohlížení stažených dat z karet a tachografu. Zařízení disponuje slotem pro SD (SDHC) kartu, ta, pokud je připojena, funguje jako automatický archiv stahovaných souborů. Díky tomu není již potřeba žádné další zařízení ke splnění zákonné povinnosti o stahování a archivaci dat! 

Zařízení je schopné archivovat až 5 vozidel a 10 řidičů.  

Dálkové stahování dat-DLKPro_EE

TIS WEB -Aplikace je určena pro zpracování, vizualizaci a archivaci dat digitálních tachografů s možností rozšíření na skenování analogových kotoučů. Hlavní výhodou této služby je neomezený přístup prakticky odkudkoliv, kde je připojení na Internet. Aplikace se neinstaluje, vše běží na serverech VDO, díky tomu můžete k datům přistupovat z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu. Nehrozí ani ztráta dat, neboď ty jsou bezpečně zálohována na serveru.
Možnosti aplikace lze dále rozšiřovat o další nabízené služby, jako je propojení s bezdrátovým přenosem dat z DTCO nebo službou Track and Trace – sledování pozice vozidla pomocí GPS (pouze ve spojení s DLD Wide Range). 

Dálkové stahování dat

STOLNÍ ČTEČKA ČIPOVÝCH KARET - zařízení je určeno pro stahování karet řidičů a ostatních karet ve spojení s vhodným softwarem jako je TIS WEB, nebo zařízení DLK Pro Downloadkey, DLK Pro TIS Compact EE a jiné.

Ctecka_karet_uziti

DOWNLOAD TERMINÁL - stacionární zařízení pro stahování většího počtu karet řidičů. Je určeno k montáži nebo umístění např. na vrátnici nebo do společných prostor, kudy projdou všichni řidiči. Stahování probíhá do vnitřní paměti s následným přenosem datových souborů pomocí sítě LAN nebo lokálně pomocí USB. Je možné jej stahovat i pomocí Flash disku. Zařízení je schopno stahovat a přenášet data z Downloadkey nebo TIS Compact. 

Dálkové stahování dat