RightViu


RightViu® – asistent odbočování

Nákladní automobily jsou všude v našich ulicích a silnicích. Pro chodce a cyklisty mohou nákladní automobily představovat významné riziko a to nejen ve městech. Při zatáčení kamionu se mohou chodci i cyklisté velmi snadno dostat do tzv. „mrtvého úhlu“ a vystavit se tak vážnému riziku. Pro řidiče to může být ve velkoměstech i zdroj častého stresu.

Stále častěji jsou asistenty odbočování povinnou součástí vozidla – od roku 2021 např. Vídeň.

Nehodám se může předejít díky asistenčnímu systému.
Řada evropských zemí má již spuštěné kampaně ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a propagují dovybavení vozidel asistenčním systémem.
Jedny z nejčastějších nehod ve městech jsou právě nehody při kterých řidič nákladního vozidla přehlédne nebo vůbec nevidí osoby či předměty „v mrtvé úhlu“.

RightViu® (asistenční systém odbočování) je upevněn na vozidle nebo na zpětném zrcátku vozidla. K detekci používá systém radarový senzor. V případě pohybujícího se vozidla do max. rychlosti 30km/h a při odbočování je systém aktivní.
Tento radarový systém pokrývá „mrtvý úhel“ a pomáhá tak řidiči detekovat osoby a předměty v rizikovém úhlu. Řidič je včas upozorněn na osobu či předmět v „mrtvém bodu“ zvukovým i vizuálním signálem.

Celý systém RightViu je homologovaný pro silniční dopravu.

Jako Národní dealer firmy VDO Continental Automotive v ČR jsou naši technici proškoleni na domontáž asistenčního systému odbočování produktu RightViu®.

V případě dotazů nebo pro objednávku montáže asistenčního systému odbočování nás neváhejte kontaktovat na tel. 732 934 472.rightviu-montazrightviu-promo