Nový software – simulátor tachografu


Nový software – simulátor tachografu

Představujeme softwarový simulátor tachografu – program dodávaný na USB klíči.

Je vhodný pro každého, kdo pracuje nebo bude pracovat s tachografy. 4 typy tachografů, snadné ovládání, karta podniku, řidiče a kontrolní, umožňuje zobrazení výtisků a simulování všech situací, které mohou na cestách nastat. A to vše plně v češtině!

Více v samostatném článku nebo na našem e-shopu.simdtco3

Jedna odpověď

 1. Vážený pane Dvořáčku,
  mauální doplňování dat funguje stejně jako v DTCO. Funguje stejně u všech verzí. Po zvolení manuálního doplnění na spodním řádku nejdříve doplníte činnost. Symbol činnosti bliká v pravidelných intervalech, tím je označena nyní editovaná položka. Standardně je přednastavená postýlka, šipkou dolů můžete zvolit pohotovost, kladívka, neznámou činnost a výchozí zemi. Pokud potvrdíte činnost tlačítkem OK, můžete změnit datum, pokud od posledního vyjmutí karty uplynul víc než 1 den, opět se položka den rozbliká. Pokud řidič vyjmul kartu například před dvěma hodinami, je možné změnit hodinu a minuty, do kdy zvolená činnost trvala. Toto je opět indikováno blikáním příslušného údaje. Po potvrzení nabídne tachograf doplnit novou činnost, dokud nebude doplněno celé období, během kterého nebyla karta vložena do tachografu.
  Tedy pokud řidič neměl dvě hodiny kartu v tachografu od 8:00 do 10:00, první hodinu odpočíval a druhou vykonával jinou práci, bude postup následující:
  Zvolím manuální doplnění dat. Postýlku schválím tlačítkem OK, hodinu šipkou dolů snížím z 10:00 na 9:00 a potvrdím. Tím jsme v čase 8:00 až 9:00 doplnili odpočinek.
  Následuje nové manuální doplnění dat. Změním piktogram z postýlky na kladívka, potvrdím OK, a čas už bude předvyplněn na 10:00, kdy byla karta vložena. Potvrdíme OK a nyní máme doplněny údaje 8:00-9:00 odpočinek, 9:01:10:00 jiná práce (kladívka).
  Pokud se chová spodní řádek, než jak je uvedeno, poprosím Vás o zaslání případných screenshotů na adresu jakub.sobeslav@mechanikadc.cz
  Děkuji a přeji mnoho proškolených řidičů!

  Jakub Soběslav

Komentáře nejsou povoleny.